Ieva ir Nukė

“Nukė mėgsta pasivaikščiojimus, žmonių dėmesį, pakasymus ir ypač maistą.”

Mopsai visada mane žavėjo didelėmis akimis, tuo mielu knarkimu ir paršelį primenančia uodega. Seniai žinojau, kad mano trumpanosis šuo bus tik iš globos namų.

Prieš 3 metus ėmiau rimtai svarstyti apie naujo šeimos nario priėmimą į namus, tačiau tuo metu dar nebuvo tam palankių sąlygų. Bet jau tada pradėjau sekti ,,DogSpoto“ veiklą ir skaitydavau vis naujų namų ieškančių šunų istorijas. Ir kaskart atsiradus naujam beglobiui sakydavau, kad jį mielu noru priglausčiau… Bet ir šitą priglausčiau… Ir šitą.

Po metų ,,Dogspoto“ veiklos stebėjimo žinojau, kad mano šuo bus iš ten. Taigi atsiradus galimybei naujam augintiniui gyventi su manimi, 2017 metų birželio 10 dieną pajudėjome iš Kauno į Vilnių, į ,,DogSpoto“ vadovės organizuojamą renginį. Norėjau dar daugiau sužinoti apie jų veiklą, susipažinti ir pagaliau pasakyti, kad noriu globoti vieną iš jų išgelbėtų šunų!

Ir po trijų dienų gaunu taip ilgai lauktą žinutę, jog yra Nukė. Žinojau, kad šiai piratukei yra 3 metai, ir ji norėtų gyventi kaip princesė, be pašalinių konkurentų – šunų. Ar man tinka Nukė? O kaipgi kitaip, aš jos laukiau visus metus! Ir štai, atėjo ta diena, kai į namus grįžau su išsigandusia riestauodege.

Esu ne kartą girdėjusi, kad priglaustas šuo visą save atiduoda jį išgelbėjusiam šeimininkui. Atsiradus Nukei namuose, supratau, kad tai ne mitas. Aš prie stalo – Nukė šalia, aš duše – Nukė guli ant vonios kilimėlio, aš lovoje ir, žinoma, Nukė čia pat. Ji neina į lauką, jei su pavadėliu ją veduosi ne aš. Ir kitiems šunims neleidžia mėgautis mano dėmesiu, juk ji mano, o aš jos.

Nukė mėgsta pasivaikščiojimus, žmonių dėmesį, pakasymus ir ypač maistą. Kuo daugiau maisto, tuo geriau, todėl tenka jos šitą malonumą riboti. Rytais ji būna supratinga ir žino, kad suskambus žadintuvui šeimininkę reikia kelti laižant jai veidą, o jei ji vistiek nesikelia, tada galima dar pamiegoti, kol ji pagaliau išlips iš lovos. Ji yra nepakeičiama kompanionė ne tik keliaujant pėsčiomis, bet ir važiuojant automobiliu. Atrodo, kad ją hipnotizuoja vaizdas pro judančios mašinos langą, o jei diena būna sunki, mašinoje užknarkti irgi ne bėda. Smagu, kad vis daugiau atsiranda gyvūnams draugiškų kavinių, kuriose Nukė gali pasimėgauti nugaros pakasymais iš ja susižavėjusių žmonių, kol geriu kavą.

Nukės pasiėmimas į namus yra vienas geriausių mano sprendimų.

,,Saving one dog will not change the world, but surely for that one dog, the world will change forever.”
Karen Davison

Foto Lukas J. Bižys

Tekstą redagavo Milda Bukantytė

Dominyka, Šara ir Afrika
Silvija ir Aira