Kristina, Tomas ir Pupa

“Kaip ir kiekvienoje šeimoje yra visko – mes susipykstame, mes susitaikome, mes tinginiaujame, mes einame į žygius, mes liūdime, mes džiaugiamės kartu.”

Mūsų su Pupa iš VšĮ „Penkta koja“ istorija tęsiasi jau daugiau nei 7 metus.  Aš visą gyvenimą norėjau šuniuko, bet, kaip ir daugeliu atvejų, tėvai abejojo vaiko galimybėmis prižiūrėti augintinį. Mano ilgametė svajonė išsipildė tik tada, kai pati įsikėliau gyvent į savo pirmuosius namus. Iki to laiko kartas nuo karto peržvelgdavau prieglaudų skelbimus. Neturėjau jokio konkretaus tikslo, kaip būsimasis augintinis turėtų atrodyti ar kokiai veislei priklausyti. Ieškojau intuityviai. Pamačiusi Pupos ir jos sesyčių nuotrauką iškart paskambinau ir nuvažiavau susipažinti. Vietoje nekilo abejonių, jog ši 3 mėnesių pasiutusi kalytė ir bus ta vienintelė.

Pirmoji mūsų diena buvo ypatinga, nes tuomet prasidėjo mano naujas suaugusio, jau ne tik už save atsakingo, žmogaus gyvenimo etapas. Ir šioje vietoje istoriją norėčiau pakreipti kiek kita, galbūt mažiau įprasta linkme. Draugystės pradžia buvo graži ir romantiška, kaip ir daugeliu atveju, bet paskui prasidėjo tikras gyvenimas. O jame buvo visko. Nemokėdami tinkamai elgtis su šunimi mes padarėme nemažai auklėjimo klaidų, kas lėmė šuns nerimą ir lojimą. Ne iš karto suvokėme, kad su šunimi reikia dirbti ir daug, o jei tam pats neturi supratimo, nebijoti kreiptis pagalbos dresūros klausimais. Džiaugiuosi, kad po truputį atsikratoma tos minties, kad dresūra tai tik kilmingiems parodiniams ar tarnybiniams šunims. Ir nors mes su Pupa atkeliavome gana vėlai, kai jai buvo ~2,5 m., Pupa, sakyčiau, buvo vienas imliausių mokymams šunų. Pabaigę pozityvios dresūros kursą išlaikėme paklusnumo egzaminus ir gavome diplomą!

Šiandien gyvenimas teka įprastu ritmu. Kaip ir kiekvienoje šeimoje yra visko – mes susipykstame, mes susitaikome, mes tinginiaujame, mes einame į žygius, mes liūdime, mes džiaugiamės kartu. Ir po visos tos sunkios pradžios aš labai džiaugiuos, kad turiu ją. Nes už tai man buvo atlyginta pačia gražiausia ištikimos draugystės forma. Todėl skatinu rinktis gyvūnus labai atsakingai, neimpulsyviai ir nepasiduoti akimirkos silpnumui. O jei kas ir nesiseks ar atsiras nusivylimų, svarbiausia neprarasti ryžto ir judėti kartu.

Fotografė Saulė Adomaitytė

Tekstą redagavo Milda Bukantytė

 

Vaida ir Puma
Ieva ir Nika