Simona ir Chyzas

“Kiekvieną rytą pradedame nuo jo bučinių, o grįžus po darbų jis mus visada pasitinka su labai dideliu entuziazmu ir atneša visus savo žaislus.”

 

Chyzas – buvęs „Penktos kojos“ globotinis, prieglaudoje atsidūręs visai mažiukas kartu su savo mama ir 7 broliais bei sesėmis. Jį pasiėmėme 4 mėnesių, o kartu gyvename jau beveik metus. Tuo metu į prieglaudą važiavome tik apsižiūrėti, tačiau pavedžiojus Chyzą, jis mums labai krito į širdį, todėl nusprendėme jį „įsišuninti“. Na, o prie sprendimo priglausti būtent šį šuniuką prisidėjo ir tai, jog labai greitai sugalvojome jam vardą. Prieglaudoje, pasivaikščiojimo metu, Chyzas atliko savo gamtinius reikalus ir mano draugas pajuokavo, kad jo kakutis sūrio kvapo, bei užsiminė, jog galėtume jį pavadinti Chyzu.

Kadangi tuo metu namuose turėjome dvi jūrų kiaulytes, kurių vardai taip pat maisto tema – Popkornas ir Triufelis, šuniuko vardas Chyzas mums pasirodė labai tinkamas. Bijojome, jog naujasis namų gyventojas nesutars su jūrų kiaulytėmis, tačiau Chyzas yra be galo draugiškas kitų gyvūnų atžvilgiu ir puikiai su jomis sutaria. Dažnai mėgsta paskanauti jų maisto ir pažaisti su šienu.

Pirmomis savaitėmis Chyzas buvo labai bailus ir ramus. Tačiau pamažu atsikratėme daugumos baimių ir Chyzas mums parodė savo tikrąjį charakterį. Jis labai išdykęs, tikra energijos bomba, o mėgstamiausia Chyzo veikla pasivaikščiojimai ir žaidimai. Nuo šio pasiutėlio nukentėjo kelios batų poros ir durų stakta, tačiau labai didelių problemų nebuvo, o iš destruktyvaus elgesio jis greitai išaugo.

Tačiau, kad ir koks velniūkštis bebūtų, Chyzas kartu yra ir labai meilus. Kiekvieną rytą pradedame nuo jo bučinių, o grįžus po darbų jis mus visada pasitinka su labai dideliu entuziazmu ir atneša visus savo žaislus. Kiekvienos savo dienos jau nebeįsivaizduojame be pilvuko pakasymų.

Foto Greta Kniežaitė – Novikovienė

Džeilina ir Dobis
Mindaugas ir Hera