Birutė ir Loreta

Šiandien, po ilgo, nuoširdaus rūpinimosi ir gydymo, Loreta yra sveika, mylima ir laiminga.

2014 m. internete radau “Žirgų globos asociacijos“ pagalbos šauksmą gelbėti vieną nelaimėlę. Negalėjau likti abejinga ir pasiūliau savo pagalbą, nors iš tiesų buvo baugu prisiimti atsakomybę ir visapusiškai pasiaukoti suluošintam gyvūnui. Bet ryžausi. Kuomet kumelė Loreta atvyko pas mane, ji vos judėjo, labai sunkiai stodavosi, bijodavo prisilietimo, paglostymo. Vaitodavo taip, kad net širdį suskausdavo. Kiekvieną rytą bijodavau rasti ją nebekvėpuojančią.

Nesitikėjau, kad taip sudėtinga bus rasti profesionalų kalvį ir veterinarą Loretai. Pirkau raminamuosius vaistus, tepalus, vitaminus, gydėme kumelei skaudamus sąnarius. Labai džiaugiausi, kad kalvis Pavelas apsiėmė pasirūpinti kanopomis, kitaip Loretai būtų ne gyvenimas, o viena kančia. Šiandien, po ilgo, nuoširdaus rūpinimosi ir gydymo, Loreta yra sveika, mylima ir laiminga. Su mano kumele, rusų ristūne Princese, Loreta labai susidraugavo. Princesė treniruojasi, o Loreta seka jai pavymui. Mažais žingsiukais, sunkiai, bet juda. Jos abi ganosi 1,5 ha aptvertoje teritorijoje, tad pasivaikščioti vietos pakanka. Loreta – su charakteriu, prisileidžia artyn tikrai ne kiekvieną, bet vis tiek mėgsta būti lepinama.

Labai norėčiau padėkoti jaunai mergaitei iš Kamajų – Ievai Batjanaitei. Kadangi sušlubavo mano pačios sveikata, ji šiuo metu skiria ypatingą dėmesį mano kumelaitėms. Ieva treniruoja Princesę ir tuo pat metu prižiūri Loretą. Ir uodegą supina, ir karčius papuošia kaspinu, ir apgaubia maloniu rūpesčiu. Kumelės, manau, taip pat labai patenkintos ir dėkingos. Dabar laukiame saulytės ir skanios, sultingos žolytės.

 

 

Fotografė Elena Rutkauskaitė

Tekstą redagavo Milda Bukantytė

Aistė ir Šira
Karolis, Martyna, Upė ir Džeki