Ugnė ir Kuna

“Jau nesuskaičiuojamą daugybę šypsenų Kuna atnešė vaikams, suaugusiems ir senjorams.”

Kunos istorija yra pasakojimas apie atkaklumą, meilę ir didžiulį potencialą, kuris slypi prieglaudų šunyse. Per savo kelionę nuo pamiršto šuniuko iki sertifikuoto terapinio šuns, Kuna gali tapti įkvėpimu kitiems apsvarstyti šunų pasiėmimą iš prieglaudos, suteikiant jiems antrą gyvenimo šansą.

2019 metais Kuna atsidūrė prieglaudoje kartu su dar keturiais šuniukais iš tos pačios vados. Nepaisant to, kad ji liko paskutinis šuniukas prieglaudoje, Kunos viltis išliko stipri. Praėjus šešiems mėnesiams prieglaudoje, 2020 metų pavasarį, ji patraukė mano dėmesį, kuomet ieškojau ištikimo draugo.

Nuo pat pirmų akimirkų Kunai skyriau ypač daug laiko, tai mums leido greitai atrasti stiprų ryšį. Ji iškart atsiskleidė kaip itin lengvai dresuojamas šuo, nors prieglaudoje nebuvo įpratusi net prie vardo. Vienintelis sunkumas buvo agresyvi reakcija į kitus šunis, tačiau kantrybė ir pastangos mums padėjo šią kliūtį sumažinti, nors su tuo dirbame ir iki šiol.

Kunos prisirišimą prie žmogaus, norą švelniai bendrauti bei inicijuojamas veiklas pastebėjo mano pusseserė, kuri tuo metu studijuodama Kaune susidūrė su terapiniais šunimis. Pradėjau ieškoti, kas Vilniuje pagelbėtų norint pasiruošti šiai veiklai, ir kibome į mokslus „Šunų universitete“. Treniravomės dukart per savaitę tam, kad kaip komanda tobulintume savo įgūdžius, reikalingus terapinio šuns egzaminui.

Pusantrų metų ruošėmės ir lavinome reikalingas savybes. Kuna tapo socializuotu, mokančiu teisingai reaguoti į aplinką šunimi. O kur dar visa galybė įvairiausių triukų! Po sunkaus darbo, 2022 metų liepos mėnesį, Kuna oficialiai tapo sertifikuotu terpiniu šunimi.

Išlaikiusi egzaminą Kuna pradėjo savanorystę, dalindamasi savo meile ir rūpesčiu su tais, kuriems to labiausiai reikia. Nuo mokyklų ir darželių, iki ligoninių ir įvairių įstaigų, Kunos buvimas šalia teikia džiaugsmą ir ramybę daugeliui žmonių. Susitikimai ne tik atneša gerą emociją, su Lietuvos kinologų draugijos mokymų centru Kuna keliauja į edukacijas, kur vaikai mokomi saugiai bendrauti su šunimis.

Jau nesuskaičiuojamą daugybę šypsenų Kuna atnešė vaikams, suaugusiems ir senjorams. Jos istorija yra puikus pavyzdys, kaip turint kantrybės ir įdedant darbo, nepriklausomai nuo šuns praeities, gali atsiskleisti didžiulis potencialas. Tikimės, kad įkvėpsime žmones nebijoti gelbėti šunis, kuriems labiausiai reikia šilumos ir meilės. Pėdutė po pėdutės link tuščių prieglaudų!

Foto Greta Kniežaitė Novikovienė

Emilija ir Aira
Ona ir Guru