Greta ir Zita

 

“Džiaugiamės, jog Zita pasirinko mus, ji kelia tik šypseną ir meilę, o mažosios išdaigos tik stiprina draugystę.”

 

Istorija prasidėjo netikėtai ir neplanuotai. Tiesiog leidžiant laiką namų kieme, per tvorą įšoko katė, iškart elgėsi lyg mus pažinotų, glaustėsi, prašėsi glostoma. Žinoma, mes ją taip pat pakalbinome, tačiau svarstėme, kad tai galbūt kaimynų katė, nes iškart matėsi, lyg būtų naminė. 

Šiek tiek pabuvusi dingo, kitą dieną vėl pasirodė, leido laiką mūsų kieme, žaidė, nebenorėjo niekur bėgti, reikalavo maisto, tad taip ir supratome, kad nebeišeis ir turėsime naują gyventoją. Nors pradžioje bandėme ieškoti, galbūt kažkas pasigedo savo augintinio, tačiau jokio atsako nesulaukėme.

Buvo matyti, kad katė jauna, pagal dydį, elgesį tai supratome.

Didžiausias klausimas, ko gero, o tai kodėl Zita? Kelia šypseną ir mums patiems, ir rašant Jums istoriją, ir prisimenant vardo kilmę. Pradžioje net nesvarstėme apie vardą, nepuolėme jo galvoti, tačiau kelias dienas pabendravus su ja, mama tiesiog juokais sako, tai lyg teta Zita, kuri sugalvojusi atvykti į svečius atvažiuoja nieko nepranešusi. Ir tiesiog juokais pradėjome ją taip vadinti, o po kurio laiko joks kitas vardas net „neprilipo“ ir nebebuvo reikalo jo pergalvoti, nes šis jai labai tiko.

Zita tikrai kiemo šeimininkė, pas mus ji atsirado šiltuoju metų laiku, nuo to laiko priprato gyventi lauke, ir kambaryje ilgai būti nenori, tad atšalus orams parūpinome guolius ir namukus lauke. Įsileidžiame į kambarį, pažaidžia, pavalgo, palaksto, nusiprausia ir vėl prašosi į lauką. 

Dažnai atneša prie durų pelytes, žaidžia su jomis, vaikosi. Kambaryje lyg pasiutusi puola žaisti, karstosi ant lentynų, jau spėjo sudaužyti nuotraukų rėmelį, statulėles, tad kai kurie kambariai jau „uždraustoji zona“, užkertant kelią šunybėms.

Šį pavasarį-vasarą, bus metai, kai turime šią naują gyventoją. Už kiemo ribų niekur neina, taip pat ir sterilizavome, tad tai tik dar labiau padidino prieraišumą vietai.

Džiaugiamės, jog Zita pasirinko mus, ji kelia tik šypseną ir meilę, o mažosios išdaigos tik stiprina draugystę.

Linkiu visiems būti neabejingais, ištiesti pagalbos ranką silpniesiems, o ką žinote, gal tai Jūsų gyvenimo džiaugsmas ir draugas.

 

Foto Rūta Karčiauskaitė

Lolita ir Murkis
Akvilė ir Sendė